1. Jak se Papoušek používá?

Papoušek je nový systém pro výuku a opakování slovíček až šesti cizích jazyků.

Učitel posílá balíčky slovíček a kontroluje pokrok žáků v učení přímo na portálu slovickovypapousek.cz.

Žáci si opakují zadaná slovíčka na stránce slovickovypapousek.cz nebo přes mobilní aplikaci pomocí několika typů úkolů, jako například hláskování, vyslovování, rozpoznání slovíčka z obrázku nebo nahrávky.

Učitel jednorázově pozve jednotlivé žáky do skupiny zasláním linku přes e-mailovou zprávu, podobně jako u MS Teams nebo ZOOMu.

Následně jednoduchým způsobem vytvoří a pošle žákům balíček slovíček, případně vybere a pošle již předpřipravený balíček.

Učitel má v Papouškovi ihned i zpětnou vazbu, průběžně může sledovat, jak žáci plní jednotlivá zadání.

Papoušek obsahuje funkci pro opakování již naučených slovíček. Opakováním v něm žáci sbírají mozky a soutěží se svými spolužáky.

Slovíčkový Papoušek je bezplatný pro učitele a žáků. Můžete ihned začít.


2. Jak pozvat žáky

V prvním řadě je potřeba vytvořit skupinu žáků, které budete slovíčka posílat. V levém menu klikněte na tlačítko Moje skupiny, následně tlačítko VYTVOŘIT SKUPINU.

Ve formuláři vyplníte její název, vyberete jazyk a klikněte na tlačítko VYTVORIT.Takovým způsobem můžete vytvořit i více skupin.

Teď už můžete pozvat žáky do skupiny. Všem žákům, které chcete do skupiny zahrnout, pošlete link. Link je u každé skupiny v políčku s označením LINK.

Stačí stisknout na ikonu a link se zkopíruje tak, jako kdybyste použili na klávesnici tlačítka CTRL+C.

Přes online komunikaci pošlete žákovi nebo rodiči link stisknutím tlačítek CTRL+V na klávesnici. Ve zprávě doplníte text s pozvánkou do vytvořené skupiny.


3. Jak poslat balíček

Žáci po přihlášení do BezKřídy vloží do prohlížeče Vámi poslaný link a tím budou zařazeni do skupiny. Těmto žákům teď musíte poslat balíček se slovíčky.

Nejprve je potřeba balíček vytvořit, Klikněte v levém menu na Vlastní balíčky.

Balíček vytvoříte kliknutím na VYTVOŘIŤ BALÍČEK ZE SLOVÍČEK. Vyplňte formulář, vyberte jazyk, vyberte z nabídky první tři slovíčka a následně můžete přidávat další slovíčka, případně přidat také ta, která v seznamu slovíček nejsou.

Pokud jste s výběrem spokojení, klikněte na VYTVOŘIT a systém vás automaticky přesměruje do vytvořeného balíčku slovíček.

Balíček pošlete žákům kliknutím na POŠLI SKUPINĚ, kde vyplníte formulář, případně ještě přidáte nějaké slovíčko a na závěr klikněte na POSLAT BALÍČEK. Systém zobrazí nástěnku skupiny, které jste poslali balíček.

Druhý způsob poslání balíčku skupině je přímo přes NÁSTĚNKU, kde si vyberete skupinu žáků, kliknete na POSLAT BALÍČEK, vyplníte formulář a balíček POŠLETE.